z_mazur avatar
Znajomi (1)

z_mazur

Mężczyzna

 • Jest z nami od 9 lat
 • 23 komentarze
 • 9322 posty
 • 944 odwiedziny profilu
Ostatnia aktywność
 • @minsect A widziałeś kiedyś rynek z prawdziwego zdarzenia, który nie byłby wybrukowany? Proponuję przyjrzeć się porządnym rynkom w Polskich miastach, które takowy posiadają (Kraków, Wrocław, Poznań i tak można by wymieniać). To nigdy nie jest teren zielony. Tereny zielone w mieście to skwery, parki, planty itp., a rynek to rynek. Ma zupełnie inne funkcje, wystarczy spojrzeć do Wikipedii. W zasadzie trawniki na rynku to jest dziwactwo.

  3 miesiące temu wpis
  Zielony rynek przerobiony na "kamienną pustynię". Miasto: O gustach się nie dyskutuje, zawsze będą różne opinie
 • @pukacz80 Raczej to brutto niż netto, bo później jest mowa o zrealizowanych zobowiazaniach wobez ZUS i Skarbu Państwa z tytułu świadczeń i podatku dochodowego od osób fizycznych. Swoją drogą nieźle, prawie 5.000 zł brutto na głowę miesięcznie, na jeden etat. Fajny sposób na życie.

  3 miesiące temu wpis
  Nie taka szkoła straszna, jak Elbanowscy malują
 • To jest niezłe oszołomstwo. Jak w każdej kwestii kościół kontra nauka za kilkadziesiąt lat ludzie będą z niedowierzaniem czytali o tym co wyprawiał kościół katolicki i fanatycy religijni. Normalni ludzie będą się zastanawiali "jak można było być tak głupim, żeby zygotę uznawać za pełonoprawnego człowieka i doktrynalnie walczyć z nauką, która twierdzi, że zygota i płód, to zygota i płód, a nie człowiek". Podobnie jak teraz cywilizowany człowiek ...»

  3 miesiące temu wpis
  Sąd: Można porównywać aborcję do zbrodni nazistowskich. Paradowska: Pani sędzio, na litość boską!
 • @snakeinweb Sam się nie kompromituj. Lekarz ma obowiązek poinformować pacjenta o wszelkich możliwych terapiach i ich konsekwencjach, wraz z prawdopodobieństwami, ale to właśnie pacjent na podstawie tych informacji podejmuje decyzję, a nie lekarz. Czyli w praktyce wygląda to tak: mogę panu przepisać taki i taki lek, który zadziała tak i tak, ale może spowodować to i to, albo inny lek, który działa tak i tak, z takimi skutkami ubocznymi, w tym ...»

  3 miesiące temu wpis
  "Kościół, żądając listy klinik, gdzie zgodnie z prawem można przeprowadzić aborcję, wznieca pożar. Może go nie ugasić"
 • Ale bzdura. W przypadku zestrzelenia Boeinga są podstawy do powołania międzynarowdowej komisji. Samolot pasażerski, z malezyjskich linii lotnicznych z pasażerami z kilkunastu krajów (z przewagą krajów Unii Europejskiejc), zestrzelony nad Ukrainą, ale na terenie nie kontrolowanym przez władze ukraińskie. Wiadomo, że formalnie śledztwo powinno być prowadzone przez Ukrainę, ale jak by to miało w praktyce wyglądać w powyższej sytuacji. Międzynarodowa...»

  3 miesiące temu wpis
  Sellin: W sprawie Smoleńska państwo zawiodło. Schetyna przyznaje: Nie wiedzieliśmy, jak reagować
 • @Gosc: baluwolanda Ależ oczywiście, że inne naczelne jedzą również mięso. W tym nabliżej z nami spokrewniony szympasn, który jest wszystkożercą. Szympansy z powodu braku wymienionych przez Ciebie cech jedzą głównie padlinę (czyli ścierwo jak to nazywasz), ale samodzielnie zdobywają również inne pokarmy niewegetariańskie, jak np. mrówki czy termity.

  3 miesiące temu wpis
  "Ziemniaki są bez mięska, tylko pani trochę sosikiem polaliśmy". Weganie i wegetarianie na wakacjach [OPOWIEŚCI TURYSTÓW]
 • To jest niezły numer. Pierw zawarto niby "kompromis", w wyniku którego w Polsce legalnie odbywa się zaledwie kilkaset zabiegów rocznie. Pewnie wykonuje je kilkadziesiąt szpitali. Teraz wystarczy je tylko zbojkotować (manifestacje, protesty przed tymi szpitalami), by doprowadzić do sytuacji, że nawet te zabiegi, które mogłyby być wykonane nie będą możliwe do przeprowadzenia, bo szpitale dla świętego spokoju nie będą ich wykonywać.

  3 miesiące temu wpis
  Kościół chce listy szpitali z aborcją. Resort zdrowia: To niemożliwe
 • Żołnierz w takiej sytuacji oczywiście może odmówić rozkazu, ale musi się liczyć z tym, że stanie przed sądem wojskowym, za jego niewykonanie. Właśnie o to chodzi w sprawie Chazana, on mógł podjąć decyzję jaką podjął, niektórzy mogą nawet uważać że słusznie, podobnie jak niektórzy uznają żołnierza odmawiajacego wykonania rozkazu za bohatera, co nie zmienia faktu, że za złamanie prawa (niewykonanie rozkazu) i jeden, i drugi powinni ponieść ...»

  3 miesiące temu wpis
  Ks. Kloch: Chazan, jak żołnierz, który odmawia rozkazu strzelania do górników
 • @zkris11 Wierzący przyjmują, że wszystko co się dzieje naturalnie, to wola boża. Szacuje się, że 40% płodów podlega samoistnemu poronieniu (z różnych naturalnych przyczyn). Wychodzi na to, że bóg to największy aborter.

  3 miesiące temu wpis
  Ksiądz wczuwa się na mszy i śpiewa antyaborcyjną piosenkę: "Ja się boję śmietników, tam leżą szczątki mej twarzy"
 • @jabbaryt A jaka to dla mnie różnica, czy debilne prawa będą stanowili imamowie, czy biskupi? To jak wybór między dżumą i cholerą. Postęp w historii ludzkości odbywał się tylko wtedy gdy następowała marginelizacja znaczenia religii i kasty kapłanów. Gdy ich rola rosła następował regres. Komunistyczne państwa totalitarne są tego dobrym przykładem, w nich kult boga, zastępowano kultem jednostki (czym to się różni od kultu boskości cezara?), ...»

  3 miesiące temu wpis
  Minister Królikowski znów o Konstytucji: A kto powiedział, że "bezstronność" to "neutralność"?
Dodaj