stokrotka_96 avatar
Znajomi (1)

stokrotka_96

Kobieta 21 lat, Zabrze

 • Jest z nami od roku
 • 0 komentarzy
 • 383 posty
 • 99 odwiedzin profilu
Ostatnia aktywność
 • I świetnie dobrane!

  21 minut temu wpis
  Re: W końcu ciekawe trojaczki! ;)
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Czy mieszkacie za granicą lub jest realna szansa wyjazdu poza granice Polski? Jeśli tak, to Różę bym odrzuciła, ale jeśli mieszkacie w Polsce, a emigracji nie planujecie, to mała jak najbardziej mogłaby zostać Różą. Jednak jeśli naprawdę martwi Cię problem polskich znaków, to wybierz Rozalię. Zwłaszcza, że to po babci smile. Rozalia, Rozalka, Rózia wink.
  Na Klarę bym się nie decydowała - ładne imię, ale z dnia na dzień odbieram je jako coraz bardzo ...»

  19 godzin temu wpis
  Re: Imię dla córki, czyli "mamy" dylemat
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Osobiście nie, ale nawet po przeczytaniu różnych wątków na forum można dojść do wniosku, że na Felków coraz więcej osób się decyduje. Z tym, że na Feliksa, nie Felicjana. Aktor grający Wojtusia w "M jak miłość" jest Feliksem wink.
  Sama jestem fanką imienia Feliks - to mój typ numer 1 dla syna. Feliks, Felek - kojarzy się z uroczym rozrabiaką. Felicjan może brzmi ładnie, ale wiele imion męskich z końcówką '-an' (nie wszystkie, ale dość sporo) odbie...»

  20 godzin temu wpis
  Re: Feliks , Felicjan
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Z nowych pomysłów Tozia jest rewelacyjna! Dozia - też może być. Todzia niby OK, ale kojarzy mi się po pierwsze z ropuchą, a po drugie z niemieckim słowem Tod (oznaczającym śmierć). Ale może przesadzam i z czasem wyzbędę się takich skojarzeń wink.

  A co myślicie o wersjach Teoda/Teodia?

  20 godzin temu wpis
  Re: Teosia, Tesia, Dosia - które pasuje do Teodoz
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Przeczuwałam, że będzie Helenka smile. Pięknie, klasycznie. Helenka to zresztą jedno z moich ulubionych imion, Zosia też. I jak idealnie Helena pasuje do Ani i Leona!
  Świetny wybór, nie będziesz żałować.
  Oczywiście, gratulacje! Wszystkiego najlepszego dla Helenki i jej mamy!

  przedwczoraj wpis
  Re: Anna, Leon i....
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Odświeżam - ostatnio to imię "prześladuje" mnie w różnych wątkach i przyznaję, kurczę, że coraz bardziej mi się podoba smile. Imię retro, więc tak, jak lubię. Pełna forma - prześliczna. Z Lodzią nie mam jakiegoś problemu, ale za to Lodka mnie się, niestety, nie podoba. Leokadię można zdrobnić do Lei, chociaż trochę szkoda - to w wersji oficjalnej tkwi to piękno. Poza tym, jeśli idziemy gdzieś z Wiktorią, Weroniką, Dominiką, to dlaczego nie z Leokadi...»

  3 dni temu wpis
  Re: Leokadia -czy podoba się Wam?
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Może jeszcze Leocadie?

  3 dni temu wpis
  Re: Pomocy - Imię dla córki
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Jestem za Dobromirem. Dobruś dla chłopczyka - śliczne. Tylko warto poszukać neutralnego zdrobnienia, dla dorosłego - Dobrek może? Popieram też Bromka, który padł w którejś z odpowiedzi. Ogólnie, to imię nawet nie wymaga skracania - w starej dobranocce był pomysłowy Dobromir, a nie pomysłowy Dobrek czy Bromek smile.
  Czy nadałabym? Hm... rzadko używane słowiańskie imiona męskie raczej nie są do końca w moim guście, ale doceniam inwencję rodziców. Imi...»

  3 dni temu wpis
  Re: Dobromił , Dobromir
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Większość, a przynajmniej połowę śmiało mogłabym nadać. Moimi faworytami są: Feliks, Teodor, Jeremi, Bruno, Ignacy, Józef, Witold, Roch. Podoba mi się też Leon, ale w rodzinie zajęty, więc jednocześnie Leonard odpada. Konstanty, Fryderyk, Joachim i Radomir są super - mogłabym wpisać na listę potencjalnych imion.

  3 dni temu wpis
  Re: Ranking imion męskich 2017 WYNIKI
  na forum
  Wszystko o imionach
 • Adele byłaby całkiem dobrym rozwiązaniem smile. Na bieżąco rozmawiaj z mężem o swoich pomysłach - będziesz wiedziała, czy możesz poprzestać, czy musicie szukać dalej.

  3 dni temu wpis
  Re: Pomocy - Imię dla córki
  na forum
  Wszystko o imionach
Dodaj