skara avatar

skara

Hobby

Hiszpania

 • Jest z nami od 15 lat
 • 4 komentarze
 • 1922 posty
 • 1715 odwiedzin profilu
Ostatnia aktywność
 • Ja bym wyrzuciła Gibraltar, Malagę i Kadyks. Na Sewillę przeznaczyłabym 1,5 dni, na Granadę podobnie i cały dzień na Kordobę. Jeśli już coś brać dodatkowego to raczej Kadyks i w drodze do niego np. Jerez lub Arcos de la Frontera. Malaga taka sobie, Gibraltar wydaje mi się mało ciekawy, chyba że chcesz koniecznie zobaczyć małpkę i wejść na terytorium UK. Spałabym w Sewilli i w Granadzie. Ogólnie nie widzę sensu się zarzynać obskakując wszystkie te...»

  10 dni temu wpis
  Re: Andaluzja solo samochodem 5 dni - prośba o po
  na forum
  Hiszpania
 • Niestety, to jest forum baaaaardzo starego typu i nie możemy tego zmienić. Mogę wygasić pierwszy post, ale to spowoduje zniknięcie wątku. A szkoda by było.
  Błąd osobiście też bardzo mnie razi.

  Gość portalu: pendejo napisał(a):

  >
  > Jak w temacie.  2 miesiące temu wpis
  Re: Czy ktoś potrafi napisać "wypożyczalnia"?
  na forum
  Hiszpania
 • Rozumiem, że masz chęć na Majorkę. I dobrze. Natomiast chciałam Cię nakierować na bardziej hiszpańskie okolice na kontynencie. Sama mieszkam w regionie Murcji, nad laguną Mar Menor i tu turystów zagranicznych nie ma wielu. A jak pojedziesz jeszcze bardziej w dół: Mazarrón, Aguilas i dalej w stronę Almerii, to tym bardziej. Są turyści, ale hiszpańscy. Ogólnie omijając najbardziej zadeptane miejsca Costa Brava i Costa del Sol i parę miejscówek na C...»

  6 miesięcy temu wpis
  Re: Majorka - i blisko centrum, i spokojniej
  na forum
  Hiszpania
 • Murcję miasto czy Murcję region? Bo są miejsca tanie, ale i bardzo drogie. Jeśli Camel03021984 powiesz, o które miejsce chodzi, doradzę, bo tu mieszkam.


  7 miesięcy temu wpis
  Re: Czy warto zainwestowac w mieszkanie/ dom w hi
  na forum
  Hiszpania
 • Około półtorej godziny samo przebycie szlaku, plus jakieś 15 minut dojście na szlak, potem czekanie na autobus i powrót na początek szlaku około 40 minut.
  Ważna uwaga! Podobno miało się coś zmienić, ale nie wiem czy się zmieniło. Ostatni raz byłam w listopadzie i na całym szlaku nie było ani jednej toalety (są przed wejściem i po zejściu) i nie ma też możliwości udania się "do lasku". Dla zdrowego człowieka nic wielkiego, ale ważne, by nie wcho...»

  7 miesięcy temu wpis
  Re: Caminito del Rey - szlak nie tylko dla odważn
  na forum
  Hiszpania
 • Ja kupowałam on-line dla ponad 40 osób i podawałam tylko swoje dane. Na wejściówce, o ile się nie mylę, nie ma nazwiska. Dowody są sprawdzane pobieżnie i raczej pod kątem wieku uczestnika wycieczki.
  Trzeba przyjechać trochę wcześniej, bo dojście na początek szlaku zajmuje około 15 minut a jeszcze wcześniej trzeba zaparkować. Droga nie jest specjalnie dobrze oznakowana, więc doradzam zapas czasowy.

  --
  Hiszpania - blog o nieruchomościach, pracy i prawie....»

  7 miesięcy temu wpis
  Re: Caminito del Rey - szlak nie tylko dla odważn
  na forum
  Hiszpania
 • Bardzo ciężko widzę wyjazd samotnej matki z dzieckiem do Hiszpanii. No chyba że ma się duże oszczędności i zna język. W Hiszpanii praktycznie nie ma żadnych dodatków na dzieci, godziny pracy żłobków, przedszkoli i szkół też niełatwo połączyć z godzinami pracy matki. Oczywiście zależy w jakim wieku jest dziecko. Łatwiej się zorganizować z samodzielnym 16-latkiem niż z kilkulatkiem wymagającym stałej opieki.


  --
  Hiszpania - blog o nieruchomościach, pracy i prawie....»

  8 miesięcy temu wpis
  Re: samotna matka w hiszpani
  na forum
  Hiszpania
 • Bo te procesje są naprawdę widowiskowe. Ta przejmująca muzyka, szaty pokutne, ten ciężar tronów... Ciarki przechodzą. Ja mam zawsze gęsią skórkę, a wiele osób płacze. Co ciekawe, takie procesje widziałam tylko na południu (Andaluzja i Murcja). Te z północy nie robią takiego wrażenia, a miałam okazję być widzieć Semana Santa w Galicji, w Kastylii Leonie i w Kastylii La Manczy.

  --
  Hiszpania - blog o nieruchomościach, pracy i prawie....»

  9 miesięcy temu wpis
  Re: Moja relacja z Semana Santa w Sevilli
  na forum
  Hiszpania
 • Mechanss, dziękuję za wspaniały opis! Ciekawy, barwy, zapragnęłam się tam znaleźć. Fantastyczny!

  --
  Hiszpania - blog o nieruchomościach, pracy i prawie.
  Hiszpańskie prawo i gospodarka na FB!

  9 miesięcy temu wpis
  Re: Moja relacja z Semana Santa w Sevilli
  na forum
  Hiszpania
 • Moderowanie forum nie jest łatwe. To forum jest przestarzałe i nie ma narzędzi by np. ciachnąć tylko reklamę. Dlatego czasami wycinam więcej niż bym chciała, ale to jedyny sposób by ten spam trochę ograniczyć. Sprawdzam każdy wpis przed usunięciem i wchodzę na każdą polecaną stronę. Jeśli to głównie informator, a przy okazji jakaś działalność, to wpis zostawiam. Jeśli informacja jest szczątkowa a głównie widnieją tam informacje o tanich noclegach...»

  10 miesięcy temu wpis
  Re: Czy ktoś to forum moderuje?
  na forum
  Hiszpania
Dodaj