pmisiek_kosmaty

O mnie

Taki sobie Pmisiek z naderwanym uszkiem, nitką zamiast nosa i wydłubanym oczkiem wink
UWAGA! Eksponat muzealny wink NIE DOTYKAĆ! NIE GŁASKAĆ!

"[...] zaczynam się powoli starzeć [...]. Rzecz w tym, że człowiek nie czuje tego w środku, za to po człowieku wszyscy to widzą."
[Gabriel García Márquez]


Ulubione filmy
" To już byłby koniec tego zasranego świata, gdyby ludzie podróżowali pierwszą klasą, a literatura wagonem bagażowym."

"Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu."

"Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą."
[Gabriel García Márquez]

Hobby

"Pamiętam, kiedy byłam mała i chodziłam do przedszkola, pani kazała przynieść ze sobą swoje ukochane misie. I wszystkie dzieci z mojej grupy przyszły następnego dnia z misiami, tylko ja nie. Bo nie miałam misia. Miałam lalki, nawet bardzo ładne, miałam pieski, kotki, a misia nie. Więc wzięłam ze sobą lalkę Florę. Flora była urodziwa, wytwornie ubrana i mówiła "mama", gdy się ją przechylało do tyłu [to było w czasach prehistorycznych - przyp. Pmisiek]. Byłam dumna, kiedy niosłam Florę do przedszkola. Po śniadaniu pani kazała nam usiąść na krzesłach, przytulić misie do siebie, kołysać je i śpiewać im piosenkę. Ja przytuliłam Florę. Ale ona była strasznie sztywna, ręce i nogi sterczały jej drętwo i leżała w mych ramionach jak kawałek drewna. A wszystkie misie potrafiły się przytulać, były strasznie miłe, swojskie, chociaż niektóre miały poobrywane uszy albo sterczące czarne nitki zamiast nosów. Tego dnia tatuś przyszedł po mnie do przedszkola i zastał mnie zapuchniętą z płaczu. Pani powiedziała mu, dlaczego beczę.
- Martusiu - powiedział - uspokój się! Zaraz pójdziemy i kupię ci najpiękniejszego misia, jaki tylko będzie w sklepie! I wtedy zaczęłam ryczeć jeszcze bardziej i jeszcze głośniej. Bo chciałam mieć misia z oberwanym uchem, z nitkami zamiast nosa i z kulawą nogą. Tatuś mi wytłumaczył, że takiego misia nie dostanie się w żadnym sklepie, że na oberwane ucho każdy miś musi sobie zasłużyć." [K. Siesicka]

  • Jest z nami od 9 lat
  • 0 komentarzy
  • 14849 postów
  • 1191 odwiedzin profilu
Komentarze do profilu
cuski 2008-12-01

Z Ciebie tez Aniol, tyle ze kosmaty :)

mamapati 2008-11-25

Zjawiam się tu w tym szczególnym dniu by Cię uściskać:) Dzień Misia.Jupi!

grzech_o_1 2008-08-22

Już jestem u progu poznania Tajemnicy tajemnej Tajemnicy. Czyli - dlaczego tak lubię Kosmatkę? Już wiem, ale nie powiem.:)))))))))

leftt 2008-08-22

Też uważam, że każdy dzieciak musi mieć swojego misia. I jeżeli miś nici zamiast nosa i oberwane ucho - to znaczy, że był prawidłowo kochany. PS. Piękna historia.

apage.satanas 2008-04-19

Non deformitate corporis foedatur animus, sed pulchritudine animi corpus ornatur

kropelka.bez_kitu 2008-04-05

No niech będzie, zagoszczę tu chwilke;)))) i pomiziam se misia:)

Dodaj