magdalenka79k avatar

magdalenka79k

37 lat, Pabianice/ Kopenhaga

 • Jest z nami od 10 lat
 • 0 komentarzy
 • 2506 postów
 • 1036 odwiedzin profilu
Ostatnia aktywność
 • Taaak 400 str w 2 godziny i siedzi taki "magik" 4 godziny żeby 2 książki połknąć, bo wszak po to opanowywał szybkie czytanie, taak...czego to panie ludzie w tej hameryce nie wymyślą...

  pół miesiąca temu wpis
  Re: przestałam czytać
  na forum
  emama
 • Nie od razu Kraków zbudowano, ale myślę że stopniowo da się wrócić do czytania a najtrudniej jest zacząć, znaleźć ta pierwszą książkę która popchnie. Ja też kiedyś miałam zastój- małe dzieci, emigracja, ale ze 2 lata temu się zawzięłam, że będę czytać codziennie choćby po parę stron, jeżeli książka mi się nie podoba zdarza się to coraz rzadziej- odkładam. Mnie motywuje jak wiem, że inni też czytają więc śledzę 2 grupy na FB tak jak polecał Verdan...»

  pół miesiąca temu wpis
  Re: przestałam czytać
  na forum
  emama
 • Z endometriozą to nie wiem czy istnieje coś innego niż leczenie zachowawcze, przynajmniej ginekolog do którego chodzę nigdy mi nic innego nie zaproponował poza lekami hormonalnymi, w zasadzie zanosiło sie na to że będe na nie skazane aż do końca. Jednak w zeszłym roku okazało się, że mam wysokie nadciśnienie i hormonów nie mogę, żyję rok bez i czuję się świetnie. Wcześniejsze próby odstawienia kończyły się torbielami, bólami itp teraz jakby samoi...»

  22 dni temu wpis
  Re: Niezwykli lekarze - spotykacie?
  na forum
  emama
 • Nie, nie przeczytałam wszystkich lektur, zdecydowanej większości nie, bo to straszne nudy były, nie przeszkadza mi to w niczym, tym bardziej, że czytam kilkadziesiąt książek rocznie. Kanon lektur jako taki powinien być w ogóle zniesiony.

  29 dni temu wpis
  Re: Dlaczego dzieci nie czytają ?
  na forum
  emama
 • Ósme Życie?

  30 dni temu wpis
  Re: szukam ksiązki , kiedyś tu o niej było
  na forum
  emama
 • Urodziłam wcześniaka w Danii w 34 t.c z niską masą urodzeniową poniżej 3 centyla, nie leżał w inkubatorze nawet pół minuty, nie był naświetlany pomimo, że miał żółtaczkę, na gruźlicę nie szczepią, zakraplania oczu szczerze nie pamiętam może było ręki se nie dam odciąć, myty był dopiero po 10 dniach jak wyszliśmy do domu czyli wyszliśmy jak zaczął 36 tydzień. Żyje, ma się dobrze oprócz tego, że jest nieznośny.

  1 miesiąc temu wpis
  Re: Porwany wcześniak z porodówki. Co robi emama?
  na forum
  emama
 • Powiem ci eliszka że ja od dziecka też mam bardzo drobną stopę i teraz mimo paru kilku kg nadwagi wciąż tak samo, nie mogę nosić np wkładanych butów no ni cholery na stopie mi się nie trzymają, a gdy byłam dzieckiem butów nie rozwiązywałam w zasadzie, zawiązywałam na ścisk raz na stopie a potem zsuwałam, no dobra robię tak do teraz z niektórymi butami, duża oszczędność czasu.

  1 miesiąc temu wpis
  Re: Strój na w-f w podstawówce
  na forum
  emama
 • Czyli powinni wprowadzić też zakaz noszenia białych koszulek normalnie na co dzień, to by było coś...

  1 miesiąc temu wpis
  Re: Strój na w-f w podstawówce
  na forum
  emama
 • A to ma być argument, nie przemawia do mnie... Ja się pytam o wytyczne ortopedyczne. Jak miałam maleńkie dziecko guru był Zawitkowski który powtarzał że nieważne czy na rzep czy sznurowane buty dla maluch ważne żeby miały sztywne zapiętek - to do mnie przemawia, sposób zapięcia buta już nie.

  1 miesiąc temu wpis
  Re: Strój na w-f w podstawówce
  na forum
  emama
 • Nie wiem specjalnie nie latałam za tymi butami kupiłam w Decathlonie za niecałe 50 czy 60 zł co prawda w opiniach bylo ze pasuje na wąską stopę, te na komunie miał chyba z ecco sznurowane i było ciężko, u starszego mam powód odwrotny ma szeroka stopę i tu kupic buty na rzep jest gorzej niż sznurowne. Nie mam zamiaru następnych 60 zł wydawać na sznurowane póki nie widzę do tego racjonalnych przesłanek.

  1 miesiąc temu wpis
  Re: Strój na w-f w podstawówce
  na forum
  emama
Dodaj