lesher

Mężczyzna 40 lat, Warszawa

 • Jest z nami od 15 lat
 • 129 komentarzy
 • 8506 postów
 • 7005 odwiedzin profilu
Ostatnia aktywność
 • @bezkasy Dokładnie. Z punktu widzenia finansów OZE "produkują" dotacje, a prąd jest tylko takim "produktem ubocznym". Ceny energii musiałyby wzrosnąć w stosunku do obecnych ok. 2,5-krotnie (przy energetyce wiatrowej) do 5-krotnie (energetyka słoneczna), żeby to się spinało finansowo bez dopłat. A to i tak nie uwzględniając kosztów trzymania tradycyjnych bloków "pod parą" (bo nie wiadomo, czy będzie wiało/świeciło słońce) oraz kosztów przebudowy ...»

  29 dni temu wpis
  Czeka nas rewolucja w licznikach prądu. Wiele osób musi je wymienić
 • @Pan Wu Pomp, które utrzymują wodę w obiegu CO w ruchu.

  1 miesiąc temu wpis
  W Warszawie temperatura znienacka spadła. Nie wszędzie jeszcze grzeją. Dlaczego?
 • Jeżeli przeliczyć kwoty tych "grantów" i zwolnień podatkowych na utworzone miejsca pracy, to wydanie tych samych pieniędzy na dofinansowanie (czy zmniejszenie podatków) małych przedsiębiorstw przyniesie wiele lepsze efekty. Bogate koncerny "rozgrywają" państwa, które licytują się (oczywiście pieniędzmi podatników) ile im dopłacą do ich biznesu. Z tej "klęski" my, zwykli zjadacze chleba, tylko powinniśmy się cieszyć.

  2 miesiące temu wpis
  Prestiżowa porażka Polski. Ograli nas Czesi. Centrum logistyczne Daimlera pod Pragą
 • Dokładnie. Nie tylko zresztą w tym.
  Rozwadowski (wbrew rozkazowi Piłsudskiego) nie wycofał się z Lwowa w 1919 roku, dzięki czemu nie wpadł w ręce Ukraińskie. Dopiero olbrzymia krytyka władz w Warszawie spowodowała, że wysłana została odsiecz. Co było Piłsudskiemu bardzo nie na rękę, bo obawiał się, że Rozwadowski "przejmie" jego poparcie (co było absurdem, bo Rozwadowski ani wcześniej, ani później nigdy nie wykazywał ambicji politycznych). Piłsu...»

  2 miesiące temu wpis
  Re: Hi hi...
  na forum
  ;* Samotni? - łączmy się! ;-)
 • udzie, którzy w 1939 roku podpalili Europę i zorganizowali gigantyczną machinę zbrodni byli półanalfabetami, całkowicie nieprzygotowanymi do pełnienia najwyższych stanowisk państwowych. A jednak dostali władzę, demokratycznie i pokojowo. Adolf Hitler – w wieku 16 lat zakończył edukację w Realschule. Martin Bormann, jego prawa ręka, zerwał ze szkołą na dwa lata przed maturą. Joachim von Ribbentrop, minister spraw zagranicznych, uczył się w ...»

  3 miesiące temu wpis
  Zbigniew Ziobro. Tak "leszczyk o charyzmie galarety" stał się superministrem
 • A to nie przypadkiem płot Dingo?

  5 miesięcy temu wpis
  Re: A na końcu świata...
  na forum
  ;* Samotni? - łączmy się! ;-)
 • Kabaty dziękują sójce! To, że tą inwestycja została zatwierdzona do realizacji przed przedłużeniem Ciszewskiego, Branickiego i POW, to zbrodnia na południowym Ursynowie. Ruch tranzytowy z kierunku Góra Kalwaria runie na Kabaty, które mają układ drogowy kompletnie niedostosowany do obsługi takiego potoku - dzielnica zakorkuje się wzdłuż i wszerz.

  5 miesięcy temu wpis
  Gniazdo sójki wstrzymało budowę ważnej ulicy. "Brakuje, żeby kość mamuta wykopali"
 • I ja dołączam się z życzeniami. Po prostu Wesołych Świąt dla Was wszystkich!!

  6 miesięcy temu wpis
  Re: Radosnych!
  na forum
  ;* Samotni? - łączmy się! ;-)
 • @Gość: roti To proszę o poradę co zrobić, jeżeli piszę do osoby z którą nie jestem na tyle "spoufalony", żeby pisać Pani Kasiu, ale z drugiej strony użycie formy "Szanowna Pani" byłoby również nie na miejscu, bo nie jest to całkowicie sztywna i formalna relacja (co więcej - jest ryzyko że, ta osoba mogłaby się w pewien sposób poczuć nawet urażona, gdyby została tak "potraktowana")? "Dzień Dobry" raczej odpada (może mail zostanie przeczytany ...»

  7 miesięcy temu wpis
  Kłopotliwy savoir-vivre w pracy
 • @Leszek Smolinski Jeżeli rozliczenie jest dokonywane przez rachunek bankowy (a w Uberze ZAWSZE jest, bo nie można płacić gotówką), to kasa fiskalna nie jest wymagana. I jest to w pełni zgodne z prawem.

  7 miesięcy temu wpis
  Taksówkarze w Krakowie ruszają w miasto i tak polują na kierowców Ubera
Dodaj