ania.n-82 avatar

ania.n-82

Kobieta 34 lata, Warszawa

 • Jest z nami od 7 lat
 • 0 komentarzy
 • 1257 postów
 • 198 odwiedzin profilu
Ostatnia aktywność
 • Ja bym wybrała wariant 2. Tym bardziej że zwykle miejsce w pokoju 2-osobowym jest droższe niż w pokoju 4-osobowym, więc rodzina numer 3 nie powinna płacić aż tak dużo więcej niż pozostałe rodziny.

  wczoraj wpis
  Re: Prosba o rade
  na forum
  Starsze dziecko
 • Ja bym była bardzo wdzięczna za pierwszą część Dinotopii. Ostatnio kupiłam książkę, ale po angielsku. Jeszcze nie próbowałam jej tłumaczyć synowi, audiobook bardzo by nam to ułatwił. smile

  wczoraj wpis
  Re: audiobooki domowej roboty
  na forum
  Książki dziecięce, młodzieżowe
 • Mój sześciolatek lubi grę Geistertreppe (po polsku przetłumaczona na "straszne schody"). Gra nie jest straszna ale są w niej duchy. Powinna się sprawdzić dla dzieci 3/4 - 6/7 lat. Każdy gracz ma jeden pionek i trzeba jak najszybciej dotrzeć nim na drugi koniec planszy (czyli na górę schodów). Wszysc...»

  przedwczoraj wpis
  Re: A może gry?
  na forum
  Książki dziecięce, młodzieżowe
 • Od dziecka ale też i od opiekunek. Jeśli opiekunki starają się odciągnąć dziecko od rodziców i poświęcić mu czas, to myślę że w większości przypadków coś takiego zadziała. U nas jeszcze było o tyle łatwiej że tu nie wszystkie dzieci zaczynały żłobek w tym samym czasie (albo jeśli w tym samym to umawiają się na inne godziny przez te pierwsze dni), więc zawsze było tylko 1 nowe dziecko i jedna pani mogła poświęcić mu dużo uwagi. Wcześniej jeszcze j...»

  przedwczoraj wpis
  Re: Żłobek
  na forum
  Małe dziecko
 • Syn ma 6 lat, córka 3. Syn jest dość mocno wrażliwy, jak będzie zbyt strasznie to nie będzie chciał dalej czytać. "Malutką czarownicę" lubi, jakiś czas temu ją wypożyczyłam i będę musiała odzyskać.

  Polecisz mi jeszcze jakieś tematyczne filmy albo bajki? Tylko też nie za bardzo straszne.

  przedwczoraj wpis
  Re: Październik miesiącem strachów
  na forum
  Książki dziecięce, młodzieżowe
 • U mojego 6-latka jest tak: Też nie mamy playstation i nie włączamy im bajek, więc zwykle bawią się lego / drewnianym pociągiem / autami / całą masą innych zabawek / wodą, czasem coś rysują albo kolorują. Z jego ulubionym kolegą jeszcze ciągle się przepychają i walczą tak na niby.

  Zabawek mamy dużo, więc często co chwilę przerzucają się z jednej na drugą. Jak im nie przypominam regularnie żeby po sobie sprzątali to czym już się nie bawią to na ko...»

  przedwczoraj wpis
  Re: co rbia u was koledzy waszych dzieci?
  na forum
  Starsze dziecko
 • Może panie by się zgodziły żeby przez kilka dni ktoś z nim był w tym żłobku? To znaczy nie na cały dzień, ale żeby przyszedł z tobą / babcią / dziadkiem na 2-3 godziny, w tym czasie dorosły siedzi w kącie i zajmuje się swoimi sprawami, w miarę możliwości nie bawi się z dzieckiem, a na koniec idziecie razem do domu. Może po takich kilku dniach dziecko poczuje się pewniej i zacznie chętniej zostawać? Tak wyglądały pierwsze dni moich dzieci w żłobku...»

  przedwczoraj wpis
  Re: Żłobek
  na forum
  Małe dziecko
 • Co polecicie dla młodszych dzieci, żeby było trochę strasznie ale bez przesady? Planuję wyciągnąć książkę "Mały duszek" (jeszcze nie czytaliśmy, więc nie wiem na ile jest straszna), ale może jeszcze coś innego warto?

  przedwczoraj wpis
  Re: Październik miesiącem strachów
  na forum
  Książki dziecięce, młodzieżowe

 • > > I na przykład wieszanie na ścianie
  > > plakatów z gołymi panienkami byłoby nieakceptowalne. smile
  >
  > A gdyby sam namalował?

  To już trochę inna sytuacja. Chyba bym go próbowała przekonać że to nie jest dobry pomysł, szczególnie jeśli zaprasza do siebie koleżanki. smile

  > > U mnie dzieci są młodsze, więc takie problemy się jeszcze nie pojawiły.
  >
  > U mnie ten problem wystepuje od 4 r.ż. dzieck...»

  3 dni temu wpis
  Re: wlasność dzieci
  na forum
  emama
 • Jeśli masz dużo zdjęć siostrzenicy (albo możesz je zdobyć od rodziców) to zrób fotoksiążkę z pierwszego roku życia dziecka. Ja robię co roku fotoksiążki dla naszej rodziny i dzieci bardzo lubią je oglądać. Szczególnie córka (3 latka) uwielbia oglądać swoje zdjęcia z czasów jak była malutka.

  Jeśli nie fotoksiążka to może jakieś ładne wydanie baśni, na przykład Andersena? Będzie pamiątką na lata.

  Nie napisałaś jaki masz budżet na prezent, jak nap...»

  3 dni temu wpis
  Re: Prezent na roczek
  na forum
  Małe dziecko
Dodaj